Budete takí, ako sa správate väčšinu času

Príklad. Boli časy, keď som pravidelne počúval poludňajšie správy v rádiu. Denne. Mal som pocit, že „som pri tom“, že sledujem dianie okolo seba. Možno som bol „pri tom“, ale nemohol som to nijak ovplyvniť. Pol hodina času denne. Čakal som, dúfal, že povedia niečo zaujímavé, zábavné. Potom som už čakal na večer, kedy začnú správy. Musel som ich vidieť. V rovnakom čase som bol tučný a keby ste mi boli odporučili ísť cvičiť – nemal som čas. Knihy sa mi hromadili pri posteli. Nemal som čas čítať. Fakt! Mať čas je len vecou priorít. A veľa času som zmárnil, kým som za prioritu považoval sledovanie správ. Bol to pohodlný život. Ale upadal som.

Ak stratíte čas, je to nevratné. Čas sa už nazad získať nedá.

A čas veľmi často zabíjame preto, aby sme si uchovali pohodlie. Pohodlia sa musíte vzdať, ak chcete dosiahnuť výsledky. Pohodlie nemôže byť na začiatku úspechu. Ak si doprajete pohodlie dnes, neskôr budete žiť v nepohodlí. To čo nepoužívate, časom stratíte. Nepoužívajte svoje telo a stratíte ho.

Všetko v prírode smeruje ku chaosu. Ak chceme veci aspoň udržať bez zmeny, musíme investovať energiu. Ak chceme, aby sa veci zmenili inak, než chaoticky, musíme investovať ešte viac energie.

  • Ak necháte list papiera na zemi, za pár mesiacov sa vplyvom slnečného svitu, dažďa a iných vplyvov rozloží.
  • Ak si zvyknete pracovať málo a nevzdelávať sa, za pár rokov zistíte, že nestíhate vo svojom odbore ani základ